Hiit Cardio

Kardiyo” kelimesi, kalp ve kan damarlarıyla birlikte vücudun dolaşım sistemini ifade eden “kardiyovasküler” kelimesinin kısaltmasıdır. Dolayısıyla kardiyovasküler sistemi çalıştıran egzersizlere Cardio diyoruz.

HIIT Cardio ise yüksek ve düşük tempolu aktivitelerin aralıklı olarak yapıldığı, böylece tekrar eden pompalamalarla kalp ritmini maksimum kalp atışının %85’i civarında yükseltip, tekrar geri çekerek ve nefes alış verişini hızlandırarak yağ yakımı sağladığımız teknik.

Öncelikli hedef kalori harcamak, yağ yakmak ve kilo vermek ise haftada 3 veya 4 kez yapılmasını önerdiğimiz, maksimum 20-25 dakika süren Hiit Cardio derslerimizi tercih edebilirsiniz.

Genellikle vücut ağırlığı ile ve bazen de yardımcı ekipmanlar kullanarak ilerlettiğimiz Hiit Cardio çalışmaları sonucunda kişiler yüksek enerji potansiyeline ulaşarak, kişisel fitness hedeflerini yükseltirlerken, doğru yönlendirmeler ve doğru teknik kullanımı sağlanarak dönem içinde kas gelişimi, kuvvet ve fiziki görünüm açısından da gözle görülür ve hissedilir sonuçlar elde ederler.