Müzik Branşları Genel Çalışma Kuralları

Müzik Branşları Genel Çalışma Kuralları

Haftada kaç gün derse gelmeliyim?

Hobi amaçlı ders alıyorsanız haftada 1 gün yeterli olacaktır. 1 hafta sonraki derse kadar evde tekrar ve egzersiz ile pekiştirme faydalı olacaktır. Konservatuvar hazırlık, mesleki veya akademik hedefler gibi sebeplerle ders alıyorsanız, eğitmenlerimizce süreç, seviye ve yetenek değişkenlerine göre kişiye özel program tavsiye edilecektir.

Dersler kaç dakika sürüyor?

Derslerimiz yetişkinler için 50 dakika, 12 yaş altı çocuklar için ise 45 dakikadır. 7 yaş altı çocuklarda konsantrasyon süresi dikkate alınarak daha kısa bir ders süresi de belirlenebilir.

Paketim boyunca aynı hoca ile mi çalışıyorum, hoca değişikliği yapılıyor mu?

Kurumumuza kaydınız sırasında çalışacağınız hoca belirlenir ve sizin aksi yönde bir talebiniz olmadığı taktirde paketiniz boyunca aynı hoca ile devam edersiniz. Gelişiminizin takibi açısından böylesini daha sağlıklı buluyoruz. Hocalarımızın eğitim, sağlık problemi, izin gibi durumlarında ise derslerinizin kesintiye uğramaması için ekibimizden bir başka uzman ile devam edersiniz. Geçici olarak sizinle olacak bu uzman tüm hikayeniz ve eğitiminizde odaklanılması gereken size özel noktalara hakimdir, mutlaka bilgi aktarımı gerçekleştirilmiştir.

İşim çıkıp derse gelemezsem ne olacak? Dersim yanacak mı?

Planlanan ders saatinizden minimum 3 saat önce Life Artist uygulaması üzerinden dersinizi iptal edebilir veya antrenörünüzün müsaitliklerini görüntüleyerek bir başka gün veya saate erteleyebilirsiniz. Ders hakkınız kaybolmaz. Ancak bize haber vermekte gecikirseniz, size rezerve ettiğimiz eğitmen ve stüdyoya yeni bir planlama yapılması için geç olacağından dolayı ders işlenmiş sayılır.

Tatile gittiğimde derslerimi dondurabiliyor muyum?

Evet, her ders paketinizde 1 kereye mahsus 1 ay dondurma hakkınız mevcuttur.

Paketimin belli bir geçerlilik süresi var mı?

Evet. Sürecin başarıya ulaşması için devamlılık çok önemli. Hem sizin faydanıza bu devamlılığı kazandırmak, hem de antrenörlerimiz ve stüdyolarımız açısından günlük akışımızı verimli kılmak için paketlerimizde son kullanma tarihi kuralı var. Her 4 ders için size artı 1 hafta ek kullanım süresi tanıyoruz. Haftada 1 gün olarak planladığımız, dolayısıyla 4 hafta sürecek olan 4 derslik paketinizin kullanım süresini 5 hafta olarak belirliyoruz. 4 dersinizi bu 5 hafta içerisinde kullanmanız gerekiyor. Bu süreçte kullanmadığınız dersler geçerliliğini yitiriyor.

Fiyatlarda yardımcı olur musunuz?

Sabit fiyat politikasıyla çalışıyoruz. Kişiye özel fiyat uygulaması veya indirim yapmıyoruz. Bizim için tüm öğrencilerimiz çok kıymetli ve eşit. Size özel indirim talep ederek bizi zor durumda bırakmayacağınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.

İndirim avantajı sağlamak üzere hazırladığımız çoklu ders paketlerimizi tercih ettiğinizde seans fiyatlarında oluşan indirimlerin sizi mutlu edeceğini umuyoruz.

Uzun süreli devam eden sanat aşığı sadık öğrenciler için bir güzellik düşündünüz mü?

Hiç düşünmez miyiz! Life Arts Academy’de sunulan herhangi bir branştan satın aldığınız her pakette puan toplar, zaman içerisinde puanları biriktirerek aynı branş veya farklı branşlardan puanınız değerinde ders almak için harcayabilirsiniz.

Sanat branşları eğitmenlerinizin yetkinliğine nasıl emin olabilirim?

Tüm eğitmenlerimiz güzel sanatlar, konservatuvar ve sanat akademilerinde eğitimlerini tamamlamış olup, pedagojik formasyona sahiptirler. Saygın kurumlarda hem çocuk hem de yetişkinlerle gerek eğitim gerek öğretim adına çok yönlü çalışma deneyimleri edindikleri geçmişleriyle aramıza katılmışlardır.

Eğitmeninizin yetkinliğini ilk dersten itibaren deneyimleyeceğinizi garanti ediyoruz.

İş programım çok değişken, standart gün ve saatlerde derse gelmem imkansız. Ne yapabiliriz?

Normal şartlarda standart ders programınızı paket başlangıcında belirliyor ve paketiniz boyunca standart tekrar eden gün ve saatlerde sizi bekliyoruz. Fakat iş/ yaşam rutininiz buna uygun değilse, ESNEK PROGRAM sisteminde de çalışabilirsiniz. Esnek Program’da herhangi bir gün veya saat programı belirlemeksizin, her derse geldiğinizde sadece bir sonraki dersiniz programlanır. Böylelikle sizi sıkıntıya sokan bir rutine uyum sağlamaya çalışmazsınız. Esnek program sisteminde biz de sizden eğitmen sabitliği konusunda esneklik bekleriz. Derse gelmek istediğiniz gün /saatte uygun olan eğitmenlerimizle programlama yapıyor oluruz.

Çocuğumla birlikte derslikte olup dersi izlemek istiyorum, mümkün mü?

Çocuğunuzun özel bir fiziksel, ruhsal veya mental sağlık durumu nedeniyle doktor yönlendirmesi olmadığı sürece buna izin vermiyoruz. Öğrencinin özgür çalışma ortamında özgüven ve hür yaratıcılık duygusuyla çalışabilmesi ve eğitmeniyle doğru iletişim kurabilmesi açısından derste ebeveyn bulunmasını doğru bulmuyoruz. Bir kereye mahsus olarak derse 5 dakikalık bir gözlem katılımı sağlayabilirsiniz.

Çocuğumu ne zaman kuruma  bırakıp ne zaman almalıyım?

Öğrencimizi dersten 5 dakika önce kuruma bırakıp, ders bitimine 5 dakika kala kurumdan almanızı rica ediyoruz. Öğrencimizin sağlığı ve güvenliği açısından ebeveyn gözetimi olmaksızın daha uzun süreli bekleme sağlayamıyoruz.

Çocuğum dersteyken Life Arts’ta olmayı tercih edersem ben ne yapabilirim?

Kış bahçemizde veya bahçemizdeki dinlenme alanında beklemeyi tercih edebilirsiniz. Veya bu bekleme süresini avantajınıza çevirmek için pilates, aerial yoga, kick boks, power plate, resim, müzik dersleri gibi pek çok ders seçeneğimizden birisini değerlendirebilirsiniz. Böylece çocuğunuz eğitim alırken, siz de egzersizinizi keyifle yapabilir veya sizi mutlu eden bir alanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

İlgili Yazılar