Müzik Dersleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Müzik Dersleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Müzik branşları eğitmenlerinizin yetkinliğine nasıl emin olabilirim?

Tüm eğitmenlerimiz güzel sanatlar, konservatuvar ve sanat akademilerinde eğitimlerini tamamlamış olup, pedagojik formasyona sahiptirler. Saygın kurumlarda hem çocuk hem de yetişkinlerle gerek eğitim gerek öğretim adına çok yönlü çalışma deneyimleri edindikleri geçmişleriyle aramıza katılmışlardır.

Eğitmeninizin yetkinliğini ilk dersten itibaren deneyimleyeceğinizi garanti ediyoruz.

Müzik eğitimi küçük yaşlarda başlıyor. Bir yetişkin olarak benim için geç değil mi? Hala öğrenebilir miyim?

Kesinlikle öğrenebilirsiniz. Hangi yaş düzeyi olursa olsun müzik eğitimi için gereken tek şey istek ve tekrar. Öğrenmek ve bildikleriyle üretebilmek için asla geç değildir.

Çocuğum için hangi yaştan itibaren müzik eğitimi planlamalıyım?

Piyano ve bateri için minimum 5 yaş, gitar ve şan/vokal için minimum 7 yaş gibi düşünebilirsiniz. Fakat öğrencinin fiziksel ve mental gelişimi, istek ve yetenek seviyesi de belirleyici olup, bu rakamlar her öğrenci için geçerli değildir.

Buna karar verebilmek için en iyi yöntem randevu alarak uzman eğitmenlerimizle bir tanışma ve deneme dersi planlamanızdır. 10-15 dakika sürecek olan bu derste eğitmen öğrenciyi yetenek, duyum, algı ve kabiliyet açısından değerlendirerek veliye geri bildirim verecektir.

Çocuğumun müziğe yeteneği var gibi ama emin olamıyorum. Hangi enstrümanla başlamalı onu da bilemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Memnuniyetle. Genellikle çocukları en iyi tanıyan ebeveynelerdir ama yetenekler devreye girdiğinde tarafsız değerlendirme yapmakta zorlanabilirler.

Randevu alarak uzman eğitmenlerimizle bir tanışma ve deneme dersi planlayabilirsiniz. 10-15 dakika sürecek olan bu derste eğitmen öğrenciyi yetenek, duyum, algı ve kabiliyet açısından değerlendirerek, hangi enstrümanla başlanmasının daha verimli olacağını da test ederek yetenek yönlendirmesi yapacaktır.

Evde enstrümanımız yok. Tekrar, egzersiz ve ev ödevleri için ne yapabiliriz?

Motor öğrenme sürecinde tekrar ve egzersiz mutlaka yapılmalıdır. Eğer öğrenci veya ebeveyn bu yepyeni alanda devamlılık konusunda emin değilse, enstrüman alınmasını önermiyoruz. Bu süreçte öğrenci Life Arts dersliklerinin uygun zamanları için randevu alarak istediği sıklıkta bedelsiz olarak bireysel prova ve egzersiz yapabilir.

Devamlılığa emin olunduğunda ise evde bir enstrüman kesinlikle çok faydalı olacaktır. Cangöz Müzik ve Senkop Müzik’in yetkili bayisi olarak, enstrüman temin etme noktasında da size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

İlgili Yazılar